• Marta Hinz

Norweskie podcasty, część II


W poprzednim poście polecaliśmy Wam norweskie programy, które warto obejrzeć dla odprężenia. Do oglądania potrzeba jednak sporej koncentracji, a to nie zawsze idzie w parze z odpowiadaniem na dziesiątki maili z pracy czy organizowaniem siedzącym teraz w domu dzieciakom zajęcia. Czasem też po prostu chciałoby się położyć na kanapie i zamknąć oczy – a w takiej sytuacji świetnie sprawdzą się podcasty! Polecaliśmy Wam już kilka w listopadzie (ciężko uwierzyć, wydawało nam się, że to jakieś dwa tygodnie temu...), pora na odcinek drugi!


Sånn er du

Pamiętacie Haralda Eia, komika i socjologa, który programem Hjernevask zagotował norweską opinię publiczną? Tym razem analizuje znanych ludzi przez pryzmat Wielkiej Piątki, najczęściej stosowanego modelu osobowości na świecie, a towarzyszy mu w tym politolog Nils Brenna, niestrudzony badacz norweskich zachowań społecznych. Dla amatorów twardej, nieszemranej psychologii i nie tylko!


https://podtail.com/podcast/nrk-sann-er-du/


Konspirasjonspodden

W dobie internetu teorie spiskowe mają się tak dobrze, jak nigdy wcześniej. Część z nich jest absurdalnie śmieszna, część budzi przerażenie, a jeszcze inne... okazały się z czasem prawdziwe. Fredrik Sjaastad Næss i Bjørn-Henning Ødegaard prowadzą swoje śledztwo w tej sprawie w domowym studio w piwnicy, a i tak już dwa lata temu mieli na koncie niemal 6 milionów odsłuchań. Warto dorzucić się do tej statystyki.


https://podtail.com/podcast/konspirasjonspodden/


Lørdagsrådet

Jeśli zaczniecie martwić się, że któraś z tych teorii weszła za mocno, dzieci przestały Was szanować, współpracownicy patrzą na Was z pobłażaniem albo Wasza randka nagle przestała się odzywać, pora przerzucić się na Lørdagsrådet, gdzie w każdą sobotę Live Nelvik razem z gośćmi znajduje proste rozwiązania trudnych spraw. I to aż przez dwie godziny!


https://podtail.com/podcast/nrk-lordagsradet/


Abels tårn

W jeszcze innych chwilach nachodzą nas refleksje natury ogólnej, takie jak: Czy sztuczna inteligencja będzie w stanie zrobić nam ciasto? Czy pokój wypełniony roślinami produkuje tyle tlenu, że nie trzeba już otwierać okna? Czy DNA Hitlera można dziś znaleźć na starych znaczkach? I dlaczego zawodowi cykliści mają większe głowy? W każdym odcinku trzech badaczy dzielnie stawia temu czoła. W końcu nie ma głupich pytań!


https://podtail.com/podcast/nrk-abels-tarn/


Lindmo og Co

Jeśli jesteście fanami Anne Lindmo i jej piątkowego talkshow, ale macie już dość telewizji, nic straconego, razem z kolegami z ekipy wypuszcza w każdy czwartek nagranie dźwiękowe. Na tapecie aktualne wydarzenia i reporterskie śledztwa w sprawach tylko pozornie nieważnych.


https://podtail.com/podcast/nrk-lindmo-og-co/


Dajcie znać, jak się podobało!


#podcasty #ålyttenorsk

332 wyświetlenia